| Upload Date | June 07 2025 08:57 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Microsoft Surface Laptop, 7th Edition |
| Motherboard | Microsoft Corporation Microsoft Surface Laptop, 7th Edition |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon(R) X 10-core X1P64100 @ 3.40 GHz |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 3.42 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2253 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1909
274.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1871
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2619
53.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2263
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2221
30.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2717
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2092
167.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2057
63.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2281
68.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2206
9.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2120
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2603
200.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2782
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2830
28.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1838
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2168
68.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7468
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12036
72.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13558
277.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14348
330.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16424
222.9 images/sec |
|
|
Clang
|
23482
115.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2549
204.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19125
592.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10088
301.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14217
58.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14988
466.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12633
971.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13881
407.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10949
108.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19361
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13139
416.0 Kpixels/sec |