| User | niexas |
| Upload Date | June 07 2025 07:18 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B650M PG Lightning |
| Motherboard | ASRock B650M PG Lightning |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5034 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2854 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2942
422.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2693
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2737
56.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2535
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2825
38.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2826
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2800
224.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2658
82.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2754
82.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3472
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3506
109.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2936
225.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3075
90.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3318
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2434
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2816
89.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12668 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8914
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14798
89.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13214
270.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13685
315.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17276
234.5 images/sec |
|
|
Clang
|
19001
93.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3599
288.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17343
537.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9468
283.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14929
61.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18112
563.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13782
1.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10456
306.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10751
106.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19869
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14895
471.6 Kpixels/sec |