| Upload Date | June 07 2025 01:50 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 25042PN24C |
| Model ID | Xiaomi 25042PN24C |
| Motherboard | O1_asic |
| Governor | xres |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 1.89 GHz |
| Cluster 3 | 4 Cores @ 3.40 GHz |
| Cluster 4 | 2 Cores @ 3.90 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.21 GB |
| Single-Core Score | 2998 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2626
377.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2412
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3440
70.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3718
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2857
38.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3579
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2235
179.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2790
86.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3350
100.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2851
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3268
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2900
223.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3406
99.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3883
38.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2330
2.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3121
98.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9097 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7101
1019.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10520
63.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11794
241.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14219
327.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10656
144.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13318
65.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2571
205.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11821
366.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7278
217.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8313
34.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11497
357.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5782
444.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9460
277.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9323
92.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10005
9.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11891
376.5 Kpixels/sec |