| User | hisyho |
| Upload Date | June 07 2025 06:09 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H610M-A D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-12100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4289 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2164 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1889
271.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1974
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2125
43.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2122
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2093
28.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2055
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2115
169.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2120
65.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2097
62.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2777
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2632
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1900
146.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2174
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2753
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2107
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2359
74.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7420 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4347
624.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8130
49.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8111
166.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8668
199.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9247
125.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9520
46.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2742
219.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10127
313.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5101
152.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8952
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10520
327.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7325
563.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7343
215.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7394
73.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11332
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9134
289.2 Kpixels/sec |