| Upload Date | June 07 2025 05:30 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 15 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2410DPN6CC |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2692 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2189
314.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2243
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3062
62.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2836
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2702
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3425
16.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2281
182.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2580
79.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2913
87.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2407
9.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2781
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2888
222.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3133
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3045
30.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2418
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2626
83.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5609
805.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7936
47.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8841
181.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9556
220.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9875
134.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12447
61.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2639
211.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10309
319.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6770
202.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6909
28.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10137
315.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7939
610.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8299
243.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6564
65.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11103
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9810
310.6 Kpixels/sec |