| User | hisyho |
| Upload Date | June 07 2025 04:28 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B84 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M PRO-M2 MAX (MS-7B84) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4635 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2014 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2151
308.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1740
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1946
39.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1979
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1853
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2020
9.95 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2080
166.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2125
65.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1119
33.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2770
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2807
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1958
150.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2435
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2392
23.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1943
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2183
69.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8078 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5026
721.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9041
54.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6948
142.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9677
223.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9910
134.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12772
62.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2687
215.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14641
453.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3678
110.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10307
42.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10571
329.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9700
745.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9120
267.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6017
59.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16466
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9424
298.4 Kpixels/sec |