| Upload Date | June 07 2025 02:25 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.5 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.48 GB |
| Single-Core Score | 2941 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2928
420.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2875
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2897
59.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2872
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2687
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3615
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2716
217.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2772
85.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2425
72.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2543
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3468
107.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3595
276.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3336
97.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3730
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2516
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2887
91.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7221 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6109
877.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8527
51.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7940
162.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7409
170.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7969
108.1 images/sec |
|
|
Clang
|
9928
48.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3158
252.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8232
255.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5783
173.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6404
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9275
288.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7694
591.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8087
237.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7717
76.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8028
7.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7768
245.9 Kpixels/sec |