| User | JayceeChazez |
| Upload Date | June 07 2025 12:57 AM |
| Views | 29 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.5 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2923 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2915
418.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2877
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2906
59.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2857
65.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2647
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3610
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2688
215.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2750
85.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2380
71.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2535
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3453
107.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3636
279.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3298
96.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3585
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2495
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2937
93.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7291 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6147
882.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8756
52.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7956
162.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7592
175.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7966
108.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10041
49.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3173
254.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8232
255.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5862
175.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6429
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9980
310.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7981
613.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8110
238.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7389
73.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8079
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7644
242.0 Kpixels/sec |