| Upload Date | June 06 2025 05:07 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Realme GT 7 Pro |
| Model ID | realme RMX5010 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 2931 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2588
371.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2551
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3274
67.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3048
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2870
39.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3692
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2448
196.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2747
85.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3144
94.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2541
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2926
91.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3169
243.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3445
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3620
35.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2577
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2743
86.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8928 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6666
957.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10155
61.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10259
210.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10713
247.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11006
149.4 images/sec |
|
|
Clang
|
12511
61.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2644
211.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10949
339.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7262
217.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7619
31.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11591
360.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9269
712.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10561
309.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8742
86.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12083
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10415
329.8 Kpixels/sec |