| User | tr4sh80 |
| Upload Date | June 06 2025 05:01 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5858 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6396 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3017 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3122
448.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2750
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2978
61.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2688
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2890
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2942
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2983
238.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2792
86.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3017
90.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3704
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3647
113.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3026
232.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3231
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3606
35.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2568
2.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3052
96.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21625 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13618
1.91 GB/sec |
|
|
Navigation
|
28396
171.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21666
443.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21590
497.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32634
442.9 images/sec |
|
|
Clang
|
42807
210.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3788
303.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39648
1.20 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14324
428.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17984
74.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31400
977.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23326
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22957
673.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15377
152.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50100
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24021
760.6 Kpixels/sec |