| User | fishLEE |
| Upload Date | June 06 2025 12:21 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Maxsun Default string |
| Motherboard | Maxsun MS-iCraft Z790ITX WIFI |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5300 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 7600 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3098 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3059
439.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3010
18.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3048
62.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2929
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2929
39.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2973
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3051
244.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2994
92.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3038
90.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3931
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3603
112.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2938
225.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2898
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3573
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2882
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3312
104.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19185 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12117
1.70 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22802
137.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22563
461.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23894
551.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23802
323.0 images/sec |
|
|
Clang
|
31353
154.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3885
311.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29919
927.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12034
360.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18062
74.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28396
883.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20913
1.61 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18881
554.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18328
181.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34787
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24127
763.9 Kpixels/sec |