| Upload Date | June 06 2025 11:35 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4377 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1670 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1642
235.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1367
8.24 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1638
33.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1784
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1602
21.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1576
7.76 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1650
132.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1891
58.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
954
28.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2460
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2215
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1659
127.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1992
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1804
17.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1719
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1840
58.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6448 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3776
542.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7281
43.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5206
106.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7333
169.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8013
108.8 images/sec |
|
|
Clang
|
9932
48.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2327
186.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12260
379.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2700
80.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7960
32.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8496
264.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8138
625.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7062
207.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4801
47.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14906
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8128
257.3 Kpixels/sec |