| Upload Date | June 06 2025 04:55 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S23 FE |
| Model ID | samsung SM-S711B |
| Motherboard | s5e9925 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.82 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.82 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.52 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| Single-Core Score | 1589 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1296
186.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1303
7.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1876
38.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1858
42.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1682
22.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1837
9.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1433
114.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1644
50.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1788
53.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1532
6.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1856
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1073
82.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1814
53.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1613
16.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1319
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1710
54.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3962 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2773
398.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4411
26.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5566
114.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5388
124.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4876
66.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5318
26.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1468
117.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5388
167.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3410
102.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3553
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5031
156.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2492
191.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4443
130.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3056
30.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4779
4.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4839
153.2 Kpixels/sec |