| User | tr4sh80 |
| Upload Date | June 05 2025 09:27 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5814 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6398 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3021 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3103
445.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2736
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3075
62.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2667
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2917
39.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2932
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2922
234.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2788
86.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3082
92.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3682
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3650
113.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3057
235.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3260
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3571
35.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2570
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3040
96.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21609 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13405
1.88 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27706
166.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22516
460.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24271
559.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31832
432.0 images/sec |
|
|
Clang
|
42125
207.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3733
298.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39009
1.18 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13720
410.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17845
73.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31385
976.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23461
1.80 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23191
680.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15647
155.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47386
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24414
773.0 Kpixels/sec |