| User | dgalvanmeza |
| Upload Date | June 05 2025 05:49 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B850-I GAMING WIFI |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5548 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3382 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3286
471.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2860
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3505
71.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3279
75.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3258
44.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3147
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3444
275.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3086
95.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3641
108.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4594
19.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3879
120.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3282
252.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3804
111.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3828
38.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2691
2.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3415
108.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16746 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10881
1.53 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19203
115.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16291
333.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20186
465.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22111
300.1 images/sec |
|
|
Clang
|
25794
127.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4353
348.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25759
798.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11229
336.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20813
86.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24509
762.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19146
1.47 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17156
503.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14032
139.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25079
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18266
578.4 Kpixels/sec |