| User | Taufiq |
| Upload Date | June 05 2025 05:38 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo V2453A |
| Model ID | vivo V2453A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.95 GB |
| Single-Core Score | 2148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1873
269.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1755
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2569
52.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2426
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2040
27.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2695
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2162
173.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2087
64.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2302
68.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2059
8.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2424
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1843
141.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2262
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2085
20.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1622
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2304
73.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6842 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4920
706.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6514
39.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9846
201.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9742
224.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8520
115.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8549
42.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2399
192.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9624
298.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5448
163.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5933
24.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8514
264.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5135
394.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7518
220.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6507
64.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7736
7.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8940
283.1 Kpixels/sec |