| User | gesposito |
| Upload Date | June 05 2025 12:17 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | Amazon EC2 m7i.xlarge |
| Motherboard | Amazon EC2 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Xeon(R) Platinum 8488C |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 143 Stepping 8 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 700976243671040 MHz |
| Package | Socket 4677 LGA |
| Codename | Sapphire Rapids |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 105 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx512-fp16 amx-int8 avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.62 GB |
| Type | FPM_RAM |
| Single-Core Score | 1411 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1361
195.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
847
5.10 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1421
29.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1473
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1478
20.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1490
7.34 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1302
104.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1438
44.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1881
56.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1879
7.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1501
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1362
104.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1286
37.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1568
15.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1380
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1329
42.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2773 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1740
249.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2041
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3069
62.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2717
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3289
44.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2996
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1351
108.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3104
96.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2711
81.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3706
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3729
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2927
225.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2710
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3867
38.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4241
4.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3307
104.7 Kpixels/sec |