| User | shoerofi |
| Upload Date | June 05 2025 02:51 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UES1K600 |
| Motherboard | LENOVO 20UES1K600 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 PRO 4650U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3991 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.23 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1461 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1579
226.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1524
9.18 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1293
26.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1490
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1425
19.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1542
7.59 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1260
100.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1625
50.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
791
23.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2037
8.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2123
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1238
95.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1529
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1728
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1535
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1584
50.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4515 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2206
316.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6008
36.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3874
79.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5629
129.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5183
70.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7478
36.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1594
127.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8578
265.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1904
57.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5844
24.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5860
182.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5773
443.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5016
147.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3045
30.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9765
9.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5363
169.8 Kpixels/sec |