| User | gesposito |
| Upload Date | June 04 2025 07:39 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | Amazon EC2 m5.xlarge |
| Motherboard | Amazon EC2 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Xeon(R) Platinum 8259CL CPU @ 2.50GHz |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 645636059824128 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Cascade Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 35.8 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq avx512-bw avx512-vl |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.70 GB |
| Type | FPM_RAM |
| Single-Core Score | 1031 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
991
142.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1233
7.43 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1239
25.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1146
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
974
13.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1266
6.24 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1019
81.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1047
32.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
549
16.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1441
5.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1252
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
883
67.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1003
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1030
10.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
863
834.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
941
29.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2017 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1463
210.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2649
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2260
46.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2385
55.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1888
25.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2449
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1119
89.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2362
73.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
906
27.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2775
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2767
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2011
154.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2298
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2281
22.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2545
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2318
73.4 Kpixels/sec |