| User | imoc |
| Upload Date | June 04 2025 09:44 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 83JQ |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4789 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.52 GB |
| Single-Core Score | 2769 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2440
350.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2377
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2923
59.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2659
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2787
37.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2686
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3083
246.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2695
83.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2703
80.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3204
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3259
101.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2607
200.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2928
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2972
29.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2379
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3096
98.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8312 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5414
777.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7661
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6651
136.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9219
212.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8509
115.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11310
55.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3542
283.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12732
394.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7195
215.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10314
42.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11897
370.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6934
533.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10488
307.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9453
93.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10140
9.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11255
356.4 Kpixels/sec |