| Upload Date | June 04 2025 08:40 AM |
| Views | 43 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | HUAWEI PUC-WXXXX |
| Motherboard | HUAWEI PUC-WXXXX-PCB |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2471 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2238
321.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2280
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2472
50.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2410
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2420
32.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2421
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2519
201.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2447
75.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2368
70.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3098
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2716
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2363
181.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2430
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2836
28.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2383
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2571
81.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10584 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4047
581.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12640
76.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8624
176.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11595
267.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14219
193.0 images/sec |
|
|
Clang
|
22877
112.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3161
253.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23148
717.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5464
163.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12854
53.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11873
369.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15514
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11304
331.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6971
69.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26668
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11273
356.9 Kpixels/sec |