| Upload Date | June 03 2025 10:03 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | OPPO CPH2211 |
| Model ID | OPPO CPH2211 |
| Motherboard | k6853v1_64_6360_k419 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6853V/TNZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 4 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.37 GB |
| Single-Core Score | 760 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
724
104.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
820
4.94 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
818
16.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
927
21.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
836
11.3 images/sec |
|
|
Clang
|
855
4.21 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
700
56.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
834
25.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
619
18.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
682
2.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
977
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
379
29.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
824
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
754
7.48 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
755
730.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
790
25.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1740 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1261
181.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2400
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2269
46.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2767
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2093
28.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2616
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
636
50.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2818
87.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1139
34.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1092
4.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2651
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
955
73.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1763
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1306
13.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2427
2.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1826
57.8 Kpixels/sec |