| User | jdfalk03 |
| Upload Date | June 03 2025 07:18 PM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Zenbook 14 UX3405CA_UX3405CA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3405CA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5387 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.37 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2769 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2472
355.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2217
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2913
59.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2658
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2878
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2763
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3081
246.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2838
87.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2767
82.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3278
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3115
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2488
191.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2955
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2682
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2526
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3074
97.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15273 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9243
1.30 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16204
97.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19451
398.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19272
444.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18908
256.6 images/sec |
|
|
Clang
|
23557
116.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3934
315.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22132
685.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11516
344.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14690
60.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20654
642.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13134
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15683
460.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15436
153.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23816
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19772
626.0 Kpixels/sec |