| Upload Date | June 03 2025 06:22 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo X200 Ultra |
| Model ID | vivo V2454A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.81 GB |
| Single-Core Score | 2940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2484
356.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2442
14.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3303
67.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3081
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2925
39.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3811
18.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2481
198.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2811
87.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3175
95.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2586
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2986
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3083
237.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3479
102.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3554
35.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2537
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2819
89.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9056 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6353
912.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9390
56.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10980
224.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10335
238.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10730
145.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14326
70.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2808
224.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11441
354.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7817
233.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7543
31.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11987
373.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9152
703.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9790
287.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9208
91.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12084
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10616
336.1 Kpixels/sec |