| User | eric17 |
| Upload Date | June 03 2025 05:35 PM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.49 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3820 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3341
479.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3318
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3839
78.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3560
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3622
49.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4335
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3450
276.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3317
102.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5556
166.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3952
16.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4087
127.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4564
350.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4450
130.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4132
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3062
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3482
110.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20374 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14965
2.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20761
125.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24186
495.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22680
523.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25697
348.7 images/sec |
|
|
Clang
|
33321
164.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4512
361.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25452
788.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
19941
596.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20214
83.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25990
808.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19457
1.50 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27381
803.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18541
184.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27022
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24479
775.1 Kpixels/sec |