| User | picknmix |
| Upload Date | June 03 2025 11:53 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Bosgame BeyondMax Series |
| Motherboard | Bosgame ARB19D-03 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8745HS w/ Radeon 780M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4940 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2609 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2693
386.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2213
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2585
52.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2332
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2591
35.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2610
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2640
211.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2473
76.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2611
78.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3228
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3168
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2487
191.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2847
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3070
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2273
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2529
80.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12840 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7939
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15636
94.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12804
262.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16377
377.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16598
225.3 images/sec |
|
|
Clang
|
20918
103.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3300
264.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20137
624.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7554
226.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14105
58.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18655
580.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13692
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13865
406.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9730
96.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22860
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15026
475.8 Kpixels/sec |