| User | mrjonj |
| Upload Date | February 18 2025 11:38 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP 15 Notebook PC |
| Motherboard | Hewlett-Packard 8014 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-4030U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.89 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 1894 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 656 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
634
91.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
804
4.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
752
15.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
687
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
535
7.25 images/sec |
|
|
Clang
|
706
3.48 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
635
50.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
690
21.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
266
7.96 images/sec |
|
|
Background Blur
|
848
3.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
955
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
591
45.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
676
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
832
8.26 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
677
654.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
758
24.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1317 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
882
126.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1890
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1431
29.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1765
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1186
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1604
7.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
752
60.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1552
48.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
531
15.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1624
6.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2090
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1282
98.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1327
38.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1590
15.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1696
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1561
49.4 Kpixels/sec |