| User | Broadbrah |
| Upload Date | February 18 2025 07:47 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83DF |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2713 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2646
379.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2505
15.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2637
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2683
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2692
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2602
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2638
211.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2671
82.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2594
77.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3469
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3132
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2501
192.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2679
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3131
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2583
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2766
87.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17611 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9957
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21436
129.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21958
449.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19974
460.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23378
317.3 images/sec |
|
|
Clang
|
33713
166.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3327
266.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32588
1009.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9774
292.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13468
55.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26113
812.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19444
1.49 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18465
541.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13990
138.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
40539
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21204
671.4 Kpixels/sec |