| User | AriesDawning |
| Upload Date | February 18 2025 07:45 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7010 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KRC95 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770S |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 692 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1031
148.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1337
8.05 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1211
24.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1250
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
274
3.71 images/sec |
|
|
Clang
|
1128
5.55 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1057
84.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1083
33.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
66
1.99 images/sec |
|
|
Background Blur
|
587
2.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
900
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
980
75.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
678
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
429
4.25 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
932
902.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
356
11.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2363 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2324
333.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5557
33.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3940
80.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4682
108.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1081
14.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4556
22.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1321
105.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4681
145.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
257
7.70 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1958
8.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3279
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3525
271.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2830
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1269
12.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4473
4.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1536
48.6 Kpixels/sec |