| Upload Date | February 18 2025 06:00 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 2407FPN8EG |
| Model ID | Xiaomi 2407FPN8EG |
| Motherboard | rothko |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.93 GB |
| Single-Core Score | 1971 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1714
246.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1655
9.97 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2226
45.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2240
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1844
25.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2513
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1991
159.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2003
62.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2088
62.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1782
7.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2291
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1634
125.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2109
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1926
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1550
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2079
65.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6341 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5023
721.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7440
44.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9705
198.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8521
196.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7044
95.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8357
41.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1992
159.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8517
263.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4695
140.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5096
21.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9439
293.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4441
341.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6679
196.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5762
57.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7144
6.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8531
270.1 Kpixels/sec |