| User | Menci |
| Upload Date | February 18 2025 05:46 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HUAWEI VGHH-XX |
| Motherboard | HUAWEI VGHH-XX-PCB |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5082 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.43 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2344 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2178
312.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2061
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2345
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2197
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2300
31.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2263
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2360
188.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2374
73.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2347
70.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2920
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2871
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2072
159.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2308
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2529
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2283
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2602
82.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12431 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8804
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16178
97.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15715
321.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16687
384.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17079
231.8 images/sec |
|
|
Clang
|
20256
99.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2852
228.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20332
630.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8668
259.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12192
50.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19644
611.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11635
894.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10120
297.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9779
97.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18887
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9984
316.1 Kpixels/sec |