| User | mbassily |
| Upload Date | February 18 2025 04:56 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E62 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG B850 EDGE TI WIFI (MS-7E62) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5461 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6398 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3503 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3328
477.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3405
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3701
75.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3327
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3269
44.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3141
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3411
273.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3048
94.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3649
109.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4612
19.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3863
120.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3813
293.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3840
112.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4056
40.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2796
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3789
120.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20175 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14013
1.97 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24116
145.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19715
403.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25159
580.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26636
361.5 images/sec |
|
|
Clang
|
29111
143.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4486
359.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28456
881.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15899
475.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24157
100.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29606
921.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24126
1.85 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20144
591.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16300
161.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32145
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21807
690.5 Kpixels/sec |