| User | Broadbrah |
| Upload Date | February 18 2025 03:22 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83DF |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2668 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2550
366.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2528
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2631
53.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2593
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2609
35.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2468
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2572
205.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2599
80.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2578
77.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3418
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3134
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2523
194.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2643
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3134
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2514
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2787
88.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17400 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10170
1.43 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21738
131.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20936
428.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19793
456.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22883
310.6 images/sec |
|
|
Clang
|
33346
164.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3254
260.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32328
1001.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9834
294.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13628
56.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25705
799.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19307
1.48 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17418
511.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14129
140.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39206
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20451
647.5 Kpixels/sec |