| User | Broadbrah |
| Upload Date | February 18 2025 03:04 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83DF |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2709 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2623
376.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2560
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2596
53.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2639
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2626
35.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2542
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2629
210.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2656
82.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2618
78.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3432
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3189
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2537
195.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2647
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3170
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2591
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2870
90.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17424 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10091
1.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21308
128.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20640
422.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20411
470.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22754
308.8 images/sec |
|
|
Clang
|
34257
168.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3325
266.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32883
1018.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9879
295.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13120
54.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25584
796.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19500
1.50 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17941
526.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13448
133.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39415
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20413
646.3 Kpixels/sec |