| User | Broadbrah |
| Upload Date | February 18 2025 02:43 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83DF |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2691 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2627
377.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2534
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2623
53.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2630
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2625
35.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2550
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2581
206.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2638
81.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2612
78.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3426
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3103
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2547
195.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2603
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3170
31.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2528
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2791
88.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17317 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9976
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21870
131.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20729
424.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19983
460.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23154
314.2 images/sec |
|
|
Clang
|
33658
165.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3267
261.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31500
976.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9642
288.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14010
58.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25862
804.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19315
1.49 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17173
503.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13577
134.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38063
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20519
649.7 Kpixels/sec |