| User | Broadbrah |
| Upload Date | February 18 2025 02:29 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83DF |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2692 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2591
372.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2480
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2616
53.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2607
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2658
36.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2528
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2584
206.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2618
81.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2621
78.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3413
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3232
100.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2553
196.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2627
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3106
30.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2637
2.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2813
89.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17613 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9885
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22097
133.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22030
451.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20416
470.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23197
314.8 images/sec |
|
|
Clang
|
33579
165.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3318
265.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32487
1006.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9788
292.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14609
60.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25163
783.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19662
1.51 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17605
516.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14049
139.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39657
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20486
648.6 Kpixels/sec |