| User | home_azusa |
| Upload Date | February 17 2025 10:19 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5575 |
| Motherboard | Dell Inc. 0M0Y6P |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 17 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3585 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1866 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 948 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1401
201.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1296
7.81 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1153
23.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1034
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
698
9.47 images/sec |
|
|
Clang
|
772
3.80 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
746
59.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
963
29.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
342
10.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
933
3.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1543
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
960
73.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1104
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1101
10.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1147
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1087
34.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2275 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1985
285.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3923
23.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3636
74.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4390
101.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2825
38.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3484
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
715
57.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3058
94.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
708
21.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1922
7.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3409
106.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2007
154.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2330
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1492
14.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2913
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1916
60.7 Kpixels/sec |