| Upload Date | February 17 2025 07:18 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 17.1.1 |
| Model | iPad Pro (11-inch, 4th generation) |
| Model ID | iPad14,3 |
| Motherboard | J617AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.34 GB |
| Single-Core Score | 2525 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2505
359.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2416
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2460
50.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2499
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2279
30.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3101
15.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2385
191.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2404
74.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2188
65.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2316
9.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3013
93.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3087
237.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2737
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2992
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2035
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2565
81.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9241 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7304
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11167
67.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11649
238.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11753
271.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7563
102.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13011
64.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2199
176.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12472
386.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7712
230.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10052
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12548
390.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10564
812.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10974
322.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9820
97.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11066
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10686
338.4 Kpixels/sec |