| User | pabswikk |
| Upload Date | February 17 2025 06:50 PM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.3 (Build 24D60) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,7 |
| Motherboard | Mac16,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 3955 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3488
500.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3313
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3968
81.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3663
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3731
50.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4489
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3594
287.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3457
107.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5776
172.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4090
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4242
132.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4654
357.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4563
133.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4411
43.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3175
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3688
116.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22946 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16374
2.30 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22358
134.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
27985
572.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27160
626.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29568
401.3 images/sec |
|
|
Clang
|
38485
189.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4706
376.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29325
908.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
22151
662.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21052
87.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29246
910.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21489
1.65 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30158
885.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
23146
229.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32044
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26911
852.1 Kpixels/sec |