| Upload Date | February 17 2025 03:24 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z390-H GAMING |
| Power Plan | Tasapainotettu |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.71 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4612 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2138 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1664 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1574
226.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1857
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1796
36.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1827
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1374
18.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1787
8.80 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1598
128.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1828
56.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
763
22.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2298
9.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2360
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1477
113.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1716
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2211
21.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1491
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1924
60.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5893 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3088
443.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6954
41.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5890
120.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8597
198.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6403
86.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8887
43.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2053
164.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9532
295.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2749
82.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9178
38.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8433
262.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6111
469.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6573
192.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5157
51.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8306
8.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7263
230.0 Kpixels/sec |