| Upload Date | February 17 2025 01:29 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.0.1 |
| Model | iPhone SE (3rd generation) |
| Model ID | iPhone14,6 |
| Motherboard | D49AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.80 GB |
| Single-Core Score | 2054 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2047
294.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2222
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2184
44.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2066
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1780
24.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2676
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1886
151.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1965
60.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1626
48.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1708
7.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2488
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2535
194.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2158
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2228
22.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1778
1.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1927
61.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4743 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4379
628.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6409
38.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5324
109.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5169
119.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4656
63.2 images/sec |
|
|
Clang
|
6288
31.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2061
165.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5505
170.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3314
99.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4124
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6698
208.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5262
404.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5159
151.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4804
47.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5324
5.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4720
149.4 Kpixels/sec |