| Upload Date | February 17 2025 07:35 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S25 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S938N |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3052 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2669
383.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2717
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3320
68.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3143
72.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3047
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3670
18.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2634
211.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2898
89.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3264
97.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2672
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3079
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3362
258.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3280
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3859
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2727
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2937
93.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9892 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7184
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11373
68.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11553
236.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11847
273.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11471
155.7 images/sec |
|
|
Clang
|
15393
75.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3048
244.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12324
381.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8213
245.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8701
36.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12499
388.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10314
793.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11477
336.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9104
90.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13118
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10713
339.2 Kpixels/sec |