| User | lionheart434 |
| Upload Date | February 17 2025 06:24 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 3680 |
| Motherboard | Dell Inc. 0VTKY7 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5686 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3139
450.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2920
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2920
59.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3045
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3088
41.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3096
15.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3021
241.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3109
96.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3156
94.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4069
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3688
114.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3114
239.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3050
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3505
34.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3014
2.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3316
105.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18102 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8943
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22935
138.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17153
351.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20946
483.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21875
296.9 images/sec |
|
|
Clang
|
40807
201.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3875
310.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
40891
1.24 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9065
271.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18573
76.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21541
670.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24024
1.85 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18080
530.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12068
119.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49088
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19441
615.5 Kpixels/sec |