| Upload Date | February 17 2025 06:09 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S25+ |
| Model ID | samsung SM-S936N |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2724
391.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2741
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3485
71.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3181
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3156
42.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3987
19.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2817
225.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3043
94.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3435
102.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2824
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3166
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3533
271.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3730
109.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3608
35.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2873
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3059
96.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10071 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6750
969.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10897
65.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11498
235.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11882
274.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12512
169.8 images/sec |
|
|
Clang
|
16037
79.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3241
259.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13146
407.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8401
251.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9097
37.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12426
386.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10869
835.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10850
318.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9011
89.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13665
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11241
355.9 Kpixels/sec |