| User | Vaasgeet |
| Upload Date | February 17 2025 03:33 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X470-F GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4351 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1807 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2175
312.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2019
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1763
36.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1858
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1611
21.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1795
8.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1453
116.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1801
55.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
960
28.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2470
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2512
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1985
152.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1810
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2277
22.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1717
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1927
61.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9402 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6931
995.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14006
84.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10906
223.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13596
313.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11929
161.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15393
75.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1832
146.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15098
467.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4200
125.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8948
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13583
422.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10642
818.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9252
271.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7152
71.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16760
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11184
354.1 Kpixels/sec |