| User | tr4sh80 |
| Upload Date | February 16 2025 10:39 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5855 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6396 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3024 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3089
443.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2746
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3025
61.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2665
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2936
39.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2944
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2846
227.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2811
87.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3075
92.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3698
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3663
114.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3046
234.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3261
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3645
36.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2625
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3082
97.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21378 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13261
1.86 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27526
165.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21430
438.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23243
536.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
33010
448.0 images/sec |
|
|
Clang
|
42641
210.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3770
301.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39215
1.19 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13334
399.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18143
75.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30758
957.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22192
1.71 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22824
669.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15416
153.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47452
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23973
759.0 Kpixels/sec |