| Upload Date | February 16 2025 10:11 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | BIOSTAR Group B650MT |
| Motherboard | BIOSTAR Group B650MT |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7400F 6-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4739 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5982 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2764 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2880
413.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2668
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2660
54.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2471
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2682
36.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2678
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2645
211.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2533
78.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2665
79.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3353
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3392
105.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2913
223.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2947
86.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3342
33.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2321
2.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2795
88.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13243 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10921
1.53 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15112
91.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13711
280.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13643
314.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17988
244.1 images/sec |
|
|
Clang
|
19024
93.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3516
281.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17341
537.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9797
293.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15009
62.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18406
572.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14682
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13454
394.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11486
114.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20056
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15312
484.8 Kpixels/sec |