| User | Bootleg4 |
| Upload Date | February 16 2025 08:12 PM |
| Views | 29 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook 465 16 inch G11 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8C79 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7735U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4783 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.31 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2068 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2171
311.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1849
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1931
39.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2081
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1974
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2152
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2134
170.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2240
69.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1137
34.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2861
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2874
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1828
140.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2487
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2343
23.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1999
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2255
71.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7727 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4093
587.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8613
51.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7146
146.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10213
235.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8930
121.2 images/sec |
|
|
Clang
|
12849
63.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2458
196.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14306
443.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3407
101.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8901
36.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10491
326.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9145
703.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9006
264.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5993
59.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17101
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9116
288.7 Kpixels/sec |