| Upload Date | February 16 2025 07:50 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Samsung Galaxy S22 |
| Model ID | samsung SM-S901U1 |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.06 GB |
| Single-Core Score | 1638 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1458
209.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1410
8.50 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1990
40.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1857
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1748
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1953
9.62 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1447
115.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1710
53.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1826
54.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1525
6.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1885
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1199
92.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1775
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1635
16.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1208
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1637
51.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3159 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2393
343.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3944
23.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4457
91.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4851
111.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3951
53.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4464
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1180
94.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3720
115.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2651
79.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2497
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3981
123.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2105
161.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3247
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2594
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3219
3.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3629
114.9 Kpixels/sec |