| User | Kiruno |
| Upload Date | February 16 2025 06:31 PM |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.3.1 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.45 GB |
| Single-Core Score | 3443 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3000
430.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3080
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3331
68.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3737
86.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3262
44.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3903
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2975
238.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2911
90.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5327
159.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3278
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3580
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3953
304.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3668
107.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4067
40.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2736
2.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3059
96.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8510 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6732
966.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9537
57.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8852
181.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9404
216.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9465
128.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10762
53.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3465
277.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9045
280.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10091
302.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8756
36.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10649
331.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8574
659.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9309
273.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9112
90.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8822
8.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8423
266.7 Kpixels/sec |